Sağlık Turizmi

Son yıllarda ülkemiz özellikle Fransa ,Belçika, Hollanda, Almanya ve İngiltere, hatta Amerika ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunmaktadır.
 
Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde klinigimizi seçmelerini sağlamaktadır.
 
Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, Kuşadası’ na gelen hastalarımız konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi, coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görmek ve Ege’ nin incisi Kuşadası’ nda tatilin tadını çıkartmaktadırlar.
 
Yurt dışından kliniğimize diş yaptırmaya gelen hastaların tek tercih sebebi sadece maliyet değil. Ülkemizde verilen hizmet kalitesinin, hastayla ilgilenme süre ve alakanın diğer ülkelere göre çok üst düzeyde olması, sağlık yatırımlarının ve kullanılan teknolojilerin yeni olması oldukça etkili olmaktadır.
 
Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; 
İMPLANT- Çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri ve zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor. Eskiden porselen dişlerin içine konan metallerin yerini alan zirkonyum adı verilen güçlendirilmiş materyaller sayesinde, artık ışık geçirgenliğinin sağlandığı tamamen doğal diş görüntüsünde daha şeffaf dişler yapılabilmektedir. Metal desteksiz porselen dişlerin diğer bir avantajı ise, çok hafif oldukları için hastanın kısa sürede bu dişlere hemen uyum sağlayabilmesidir. İmplant için hasta 1veya -2 gün, porselen ve zirkonyum gibi diş yapımları için bir hafta , diş beyazlatma ve kompozit dolgular gibi estetik uygulamalar için ise aynı günde işlemi tamamlanabilmektedir.
 
Klinigimizde dis tedavisi yaptıracak hastalarımıza OTEL, ULASIM gibi konularda yardımcı olmaktayız. 
 
Lutfen ILETISIM FORMU’ nu doldurun.
 
Site içeriğinde bulunan bilgiler hastalarımızı bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.